גיוס אשראי מבנקים וקרנות

מהפכה אמיתית בזמינות של גיוס האשראי לחברות בהקמה או להון חוזר לא היה מעולם פשוט ומקצועי כל כך,איחוד של שתי קבוצות וותיקות ומקצועיות בתחום כולל חברת רואי חשבון בראשה עומד רואה החשבון אייל רז ביזנס וניהול ויעוץ בע"מ וקבוצת תובנה ישיר ספקים מורשים של הבנקים וקרנות המדינה כולל המדען הראשי ונציגים של מספר קרנות מימון בינלאומיות כולל מסינגפור וסין יצרה תשתית עם יכולות עצומות למימוש צרכי המימון של חברות ישראליות.

ניתן להגיד שכל עסק זקוק לאשראי עסקי בשלב ההקמה או בשלבי התפתחות מתקדמים יותר. אשראי עסקי נשרד בין היתר לצורכי הון חוזר. לעיתים רבות מנהלי חברות הפונים לבנקים בעצמם לא מצליחים פעמים רבות מכמה סיבות לגייס את האשראי הנדרש באופן עצמאי, זאת מכמה סיבות, בין היתר, חוסר היכרות עם המערכת הבנקאית, אופן הגשת בקשת האשראי והצגה לא נכונה של דוחות פיננסים.

הבנקים הם גופים מאד זהירים בהגדרה בין היתר בגלל רגולציה של המפקח על הבנקים ולכן כאשר מוגשת לפתחם בקשה לגיוס אשראי עבור חברה חדשה או גיוס אשראי עבור חברה מתפתחת  הם יתקשו לאשר בקשות שהוגשו באופן לא מקצועי או לא הועברו באמצעות יועצים המכירים את המערכת הבנקאית , תהליכי העבודה בה ואופן הצגת הדוחות הנדרש. מסיבה זו הסיכון שבקשות אשראי שלא  מוגשות באופן מקצועי ידחו הוא מאד גבוה.

השותפות בין חברות ביזנס ניהול ויעוץ בע"מ בניהול רואה החשבון אייל רז יועצים מורשים של "מעוף" לבין קבוצת תובנה-ישיר ספקים מורשים של הבנקים וקרנות המדינה כולל המדען הראשי ונציגים של קרנות בינלאומיות מסינגפור וסין לגיוסי אשראי לחברות בכל השלבים כולל עיסקאות OEM גיוסים עד 20 מליון ₪ נסיון של מעל עשרים שנים בגיוסי אשראי עבור חברות כולל  לאקזיטים להון חוזר או לעסקים בהקמה במיגוון ענפים כולל ביוטק ,קלינטק ,הייטק ,רפואה ,טכנולוגיות חדשות וכל תחום שיעמוד בקרטריונים יצרה מנוף משמעותי המעלה את הסיכוי לגייס אשראי לעסקים מכמה סיבות מרכזיות. הניסיון הרב שצברו הן מבחינה חשבונאית והן מבחינת הקשר בתוך המערכת הבנקאית, המוסדית והפרטית בשווקים המקומיים והבינלאומיים , הקשרים שיצרו עם קרנות מימון ברחבי העולם הקנה להם את הידע ושיתופי הפעולה   וכ90% אחוזי הצלחה בגיוסים לחברות המתאימות. כמובן שתהליך גיוס האשראי לא מסתיים רק בעת הכנת הבקשה. יועצי החברות מגישים את הבקשה באופן אישי ומלווים את מנהלי החברה בפגישות הן ברמת הסניף והן ברמת ההנהלה ככל שצריך. תהליך הליווי מסתיים רק לאחר סיום המו"מ מול הבנק על היקף האשראי ושיעור הרבית.

גיוס האשראי אינו רק מהבנקים אלא גם מקרנות סיוע של משרד הכלכלה  . קרנות אלו הוקמו על פי החלטת ממשלה לעזור  גם לסקטורים הנזקקים להם. הלוואות אלו ניתנות לעסקים לטווח של כ – 5 שנים. לאחרונה קמו קרנות חדשות עם תנאים משופרים. היתרון המהותי של השיתוף בין שתי החברות הוא ביכולת לתת לכל חברה ליווי חשבונאי מקצועי כולל יעוץ מס ותיכנון תזרים מזומנים הכרת הנפשות הפועלות בקרנות ובבנקים. היכולת להתאים לכל חברה את גוף המימון המתאים במערכת האשראי המקומית והגופים הבינלאומיים כולל שיתופי פעולה ברחבי הגלובוס.

שורה תחתונה חברות בשלב הסיד או בשלב האב טיפוס או להון חוזר ימצאו מימון אמיתי בהתאם לצרכים שלהם כולל פתרון all in one" " הכנת תוכניות עיסקיות מקצועיות.הגשה לקרנות

אישור בקשתם במהירות המירבית.

שלבי העבודה בגיוס הלוואות מבנקים:

  1. הבנת האובליגו הקיים בכל הבנקים
  2. ניתוח מצבה הפיננסי והחשבונאי של החברה
  3. הבנת השוק והמתחרים בו פועלת החברה .
  4. שיחות וברורים עם מנהלי החברה
  5. הגשת בקשת אשראי כפי המותאם במיוחד עבור הבנקים – מוגש למספר בנקים/קרנות בהתאם למוסדות הבנקאיים איתם עובדת החברה.
  6. פתיחת מו"מ עם הבנקים הרלוונטיים לצורך גיוס האשראי המקסימלי ובתנאים הטובים ביותר

האשראי שיגויס עבור החברה יותאם לצרכיה במסגרת חח"ד, הלוואות, ניכיונות, ערבויות וכו'

לסיכום , עבודה מול הבנק דורשת ידע ומקצועיות. כפי שלא נהוג לגשת למס הכנסה  ללא רואה החשבון של החברה  כך גם כאשר חברה נדרשת לגייס אשראי מומלץ לה לגייס לטובת העניין חברה המתמחה בגיוס אשראי מבנקים או קרנות מדינה.

מקורות ה אשראי העיקריים לגיוס אשראי עסקי:
בנק הפועלים
בנק לאומי
בנק דיסקונט
בנק מרכנתיל
בנק מזרחי
בנק בינלאומי
בנק אוצר החייל
בנק אגוד
בנק ירושלים
בנקים למשכנתאות
חברות ביטוח
קרנות מדינה
קרנות בינלאומיות